V Międzynarodowa Konferencja PEM


Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy przy współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów organizują V Międzynarodową Konferencję pt. „Słyszałem, że sieć 5G powoduje… Czyli rozwój mobilnych sieci telekomunikacyjnych w dobie dezinformacji – technika, zdrowie, regulacje i edukacja”. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2020 r.

Patronat Honorowy nad Konferencją objęła Komisja Europejska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęłoCyberDefence24 oraz WhatNext.

Konferencja ma charakter popularno-naukowy i kierowana jest do środowisk naukowych, administracji publicznej, biznesu i mediów oraz do wszystkich środowisk i osób zainteresowanych tematyką pola elektromagnetycznego (PEM) oraz sieci 5G.

Celem Konferencji jest promowanie najnowszej, naukowej wiedzy na temat oddziaływania pola elektromagnetycznego na środowisko oraz życie i zdrowie człowieka.

Uczestnicy Konferencji dowiedzą się jak działa mechanizm fake newsów oraz zrozumieją wagę walki z dezinformacją, która narosła wokół sieci 5G.

Prelegentami Konferencji będą naukowcy, eksperci, dziennikarze i specjaliści zajmujący się zagadnieniami PEM. Będą oni reprezentowali Polskę, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Francję, Australię a w swoich wystąpieniach skupią się wokół badań nad PEM, prowadzonych w ich krajach, pomiarach pola elektromagnetycznego w środowisku, w tym kampaniach pomiarowych, obowiązujących normach oraz regulacjach. Opowiedzą także o sposobie walki z dezinformacją w innych krajach.

Po każdym z bloków tematycznych odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego będzie można zadawać pytania na czacie.

Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym. Uczestnictwo jest możliwe po uprzednim zarejestrowaniu pod adresem: https://konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/pl/rejestracja/

Konferencja będzie transmitowana online www.gov.pl/5G lub www.konferencjapem.wydarzeniaonline.pl

Serdecznie Zapraszamy!